Pomoc drogowa - Laweta - Holowanie - Auto pomoc - Autolaweta
Pomoc drogowa - Laweta - Holowanie - Auto pomoc - Autolaweta

Holowanie Gruszeczka

Holowanie jest to ciągnięcie pojazdu, który nie jest w stanie samodzielnie poruszać się po drodze. W tym celu stosuje się dwa rodzaje połączeń, sztywne i giętkie. W pierwszym przypadku może to być drąg holowniczy i może mieć on długość nie większą, niż 3 metry. W drugim z kolei przypadku, może to być linka holownicza i tutaj odległość między pojazdami wynosi od 4 – 6 metrów. Nasza firma świadczy usługi holowania pojazdów z dowolnego miejsca, w którym klient potrzebuje naszej pomocy. Istotne znaczenie ma tutaj sprawność pojazdu. Niezbędne są bowiem sprawne hamulce, jak również i układ kierownicy, tak, aby móc w bezpieczny sposób przetransportować w takiej formie auto. Nasza firma posiadając niezbędną wiedzę i zespół doświadczonych kierowców, oferuje holowanie samochodów z miejsca zdarzenia, do wybranego warsztatu samochodowego, sugerowanego przez właściciela pojazdu. Nasze usługi oferujemy na najwyższym poziomie, będąc wszędzie tam, gdzie potrzebuje nas klient. Wierzymy więc głęboko w to, iż uda nam się w tej kwestii sprostać potrzebom wszystkich zlecającym nam holowanie ich pojazdów, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie po drodze.

Holowanie pojazdów uszkodzonych

Jedną z form pomocy drogowej jest holowanie pojazdów. To usługa polegająca między innymi na tym, iż jeden sprawny samochód ciągnie drugi, który nie jest w stanie samodzielnie poruszać się po drodze. Nie powinno holować się samochodu bez odpowiedniej w tym zakresie wiedzy, dlatego że może to stwarzać poważne zagrożenie na drodze. Nasza firma świadcząc pomoc drogową, oferuje usługi na najwyższym poziomie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. I to stanowi tutaj priorytet, na którym nasza firma stara się w pełni skupić. Holowanie pojazdów opiera się na kluczowych zasadach, co do których należy się stosować i my to właśnie robimy. Kiedy więc holować auto, a kiedy postawić na lawetę? W jakich sytuacjach możliwe jest holowanie, a w jakich jest ono stanowczo zabronione?

Czym różni się holowanie od przewozu auta lawetą?

Kiedy dojdzie do awarii lub kolizji samochodu, ten nie nadaje się do dalszej, samodzielnej jazdy. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc drogowa. Do wyboru są dwa rozwiązania – holowanie lub autolaweta. Czym się one między sobą różnią? W pierwszym przypadku auto jest ciągnięte przez sprawny samochód, w drugim znajduje się ono na lawecie, która połączona jest z samochodem, tworząc autolawetę. Lepszym więc wyborem będzie pierwsza czy druga opcja? Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od wielu czynników, na które nasza firma zwraca uwagę, wybierając dla klienta konkretne rozwiązanie. Holowanie sprawdza się na pewno wtedy, gdy auto znajduje się blisko miejsca, w którym ma zostać naprawione i gdy hamulce oraz układ kierowniczy czy oświetlenie w samochodzie działają bez zarzutu. Jeśli z kolei auto jest zniszczone, nie jest sprawne i stwarza zagrożenie, w takich przypadkach niezbędna okazuje się być laweta. Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku, świadcząca usługi w zakresie pomocy drogowej, oferujemy idącą w parze atrakcyjną cenę i wysoką jakość usług, dając każdemu z klientów gwarancję pełnego zadowolenia.

Pojazd holowany – kto może w nim siedzieć?

W pojeździe, który jest holowany może siedzieć tylko i wyłącznie osoba, która ma uprawnienia do tego, by takie auto prowadzić. Za kierownicą pojazdu nie może więc siedzieć osoba, która nie posiada prawa jazdy. Jeśli zaś chodzi o samo holowanie, tutaj istotne znaczenie mają odpowiednie sygnały porozumiewawcze. Najczęściej są to sygnały dźwiękowe lub świetlne. Kierowca auta holowanego i ten, który holuje muszą w odpowiedni sposób ze sobą się porozumiewać, gdy na drodze pojawią się sytuacje zagrażające lub gdy pojazd holowany nie zachowuje się tak, jak powinien. Istotne jest także to, aby w stacyjce samochodu znajdował się kluczyk, bowiem w ten sposób uniknąć można blokady kierownicy. Jeżeli holowanie odbywa się przez osoby niedoświadczone, taka sytuacja może stwarzać na drodze zagrożenie. Wychodząc więc naprzeciw naszym klientom i ich potrzebom, oferujemy profesjonalne usługi holowania różnego rodzaju pojazdów z punktu A do punktu B, zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Kiedy absolutnie nie można holować pojazdu?

Istnieją pewne zasady, przy których zabrania się holowania pojazdu. Dotyczy to holowania więcej, niż jednego auta z wyjątkiem pojazdów członowych. Absolutnie nie można holować auta z przyczepką czy też samochodu, który ma niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy. Nasza firma stawia tylko i wyłącznie na wykonywanie usług zgodnie z obowiązującymi przepisami, dlatego też, jeśli oferujemy holowanie, to tylko na mocy stosownych przepisów.

Jakie są rodzaje połączeń przy holowaniu pojazdów?

Występują dwa rodzaje połączeń – sztywne i giętkie. Pierwsze nie mogą być większe, niż 3 metry. Zazwyczaj połączenie aut w takim układzie odbywa się poprzez drąg holowniczy. Drugie to połączenia giętkie, w których odległość między pojazdami wynosić powinna od 4 do 6 metrów. Najlepiej sprawdza się tutaj linka holownicza. Ważne jest to, by stawiając na odpowiednie połączenia, wybierać takie produkty, które spełniają te warunki i które są zgodne z przepisami ruchu drogowego. My na tym właśnie bazujemy i to stanowi dla nas priorytet, bowiem zawsze i w każdej sytuacji – bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych firm oferujących holowanie?

Jeszcze kilkanaście lat temu, niewiele było firm, które świadczyły pomoc drogową w formie holowania. To sprawiało, że ludzie na własną rękę i odpowiedzialność zajmowali się holowaniem pojazdu z miejsca, w którym to nie powinno stać. Często kończyło się to uszkodzeniem auta, zagrożeniem wobec innych kierowców, a nawet i tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Wybierając więc firmę, która takie usługi świadczy, można otrzymać kompleksowo wykonane usługi na najwyższym poziomie, zyskując gwarancję pełnego zadowolenia i satysfakcji dokonanego wyboru. Jesteśmy pewni i przekonani o tym, że to właśnie nasza firma, okaże się być dla Państwa tą, która spełni Wasze oczekiwania, wymagania i potrzeby.

123

adsdas [carousel_slide id="13462"]
Pomoc drogowa - Laweta - Holowanie - Auto pomoc - Autolaweta
Pomoc drogowa - Laweta - Holowanie - Auto pomoc - Autolaweta - pomoc-drogowa-24h.pl
Ta strona korzysta z zabezpieczenia SSL - połączenie jest bezpieczne!
POMOC DROGOWA 24H
LAWETA | HOLOWANIE | AUTO POMOC | AUTOLAWETA
Śląskie, Małopolskie, Opolskie,
Świętokrzyskie, Podkarpackie

tel. +48 798-907-828
e-mail: kontakt@pomoc-drogowa-24h.pl

Copyright © 2012-2022. All Rights Reserved.